Prywatna Szkoła Podstawowa nr 92
Prywatne Gimnazjum nr 1
   Świąteczny Piknik Charytatywny
 

Strona główna

Nasze osiągnięcia

Kadra nauczycielska

Uczniowie

Piknik Charytatywny

Wyniki/Rankingi

Kronika Szkoły

Galeria zdjęć
Gazetka szkolna

Biuletyn Gimnazjalny

RODO


Szkołą z klasą - Prywatne Gimnazjum nr 1


ŚWIĄTECZNY PIKNIK CHARYTATYWNY


 Jak co roku spotykaliśmy się w grudniu w gronie Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Sympatyków Szkoły, by cieszyć się atmosferą nadchodzącego Bożego Narodzenia i nieść pomoc potrzebującym. Tym razem Świąteczny Piknik Charytatywny odbył się 9 XII. Po raz kolejny stał się też okazją do poszukiwań artystycznych i naukowych.

 Tym razem oprowadzaliśmy Gości po królestwie… Wisły! Rok 2017 Sejm ustanowił przecież jej rokiem. Wiele uwagi poświęciliśmy kulturowemu dziedzictwu, zainspirowani utworami tych, którzy ukochali rodzimy folklor – Marii Konopnickiej, Wincentego Pola, Teofila Lenartowicza, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Stanisława Wyspiańskiego. Przygotowaliśmy bajecznie kolorową przeprawę. Porwaliśmy Gości w tanecznym i rozśpiewanym korowodzie przez regiony położone nad Wisłą. Trasa biegła od ujścia do źródła – od Kujaw, przez Mazowsze i Małopolskę, po Beskidy. Widzowie mogli podziwiać rozliczne talenty młodych artystów.

 Do późnych godzin popołudniowych czas wypełniony był zabawą, której towarzyszyła zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Warto wspomnieć o aukcji czy sprzedaży prac dziecięcych prezentowanych na stoiskach przygotowanych na korytarzach szkolnych. Zaangażowanie wszystkich – i energicznych organizatorów, i hojnych gości – zaowocowało zbiórką pokaźnej sumy – ponad 71 tysięcy! Wsparliśmy finansowo Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Fundacji Rodzin Adopcyjnych w Otwocku, a także tatę naszej uczennicy – podopiecznego Fundacji AVALON. Tego dnia nad królową Wisłą głośno brzmiała „nuta serdeczna”! Lirnik mazowiecki byłby z nas dumny!:)

Dziękujemy za otwartość i serca gotowe nieść pomoc!
Zobacz zdjęcia z Pikniku 2017/18


Zobacz zdjęcia z Pikniku 2016/17
Zobacz zdjęcia z Pikniku 2015/16
Zobacz zdjęcia z Pikniku 2013/14
Zobacz zdjęcia z Pikniku 2012/13
Zobacz zdjęcia z Pikniku 2011/12
Prywatne Gimnazjum nr 1 ul. Patriotów 347
04-760 Warszawa
Copyright © 2012-2019 | Powered by Yancoon Lagoon